Wiodące marki w gładziach i gipsach

Gipsar Uni gładź szpachlowa – gładź w kolorze białym, wzbogacona polimerami, zwiększającymi jej wytrzymałość. Produkt zalecany podczas prac wykończeniowych, polegających na realizacji gładzi gipsowych na powierzchniach pionowych i poziomych – w pomieszczeniach. Za sprawą użytych polimerów, poprawie uległa siła wiązań międzykrystalicznych. Produkt wzbogacony redyspergowalnymi żywicami proszkowymi. Może być bez obaw wykorzystywany do wypełniania małych ubytków, przed tworzeniem gładzi. Zachowuje doskonałą przyczepność do betonu, gazobetonu, gipsów, oraz tynków wszystkich rodzajów.

Gipsar Plus gładź szpachlowa o zwiększonej twardości – kolor biały, przeznaczona do kładzenia gładzi gipsowych na ściany i sufity. Ekonomiczna wydajność i doskonała przyczepność umożliwia jej stosowanie do wypełniania ubytków, a następnie tworzenia gładzi. Produkt zachowuje najlepszą przyczepność do powierzchni betonowych, gazobetonowych, gipsów i tynków cementowych, cem-wap. oraz gipsowych. Na uzyskanej gładzi można wykonać powłokę malarską lub kleić tapety.

Megaron Finisz Gładź do samodzielnego przygotowania – wysokiej jakości gładź gipsowa dostarczana w postaci mieszanki. By uzyskać postać gotową do użycia, wystarczy ją w odpowiednich proporcjach rozmieszać w wodzie. Może być wykonywana do wszystkich gładzi wewnętrznych, przeznaczonych pod malowanie lub tapetowanie. Uzyskana powierzchnia może być szlifowana na sucho. Uzupełnianie ewentualnych ubytków lub pęknięc nie wymaga stosowania innych zapraw – Megaron Finisz Gładź i z tym dobrze sobie poradzi.

Śmig A-2 Premium – zaprawa stworzona z myślą o wyrównywaniu i wygładzaniu sufitów i ścian w pomieszczeniach zamkniętych. Może być również z powodzeniem stosowania do wyrównywania i uzupełniania styków płyt G-K. W tym procesie w gładzi można zatapiać elementy zbrojenia – takie jak taśmy i druty. Wypełnianie spoin może przebiegać na 2 sposoby – tworząc jedną grubą warstwę, lub kilka cienkich. Uzyskana powierzchnia jest gładka i ma dużą trwałość, przez co jest gotowa do malowania i tapetowania. Gładź znajduje zastosowanie do wszystkich rodzajów powierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem tynków mineralnych i starych powłok malarskich – emulsyjnych i olejnych. Przed kładzeniem gładzi należy powierzchnię oczyścić z zabrudzeń i odpadających elementów. Powinna być również czysta i sucha.
Śmig F-60 – jest to gotowa zaprawa klejąca, wykorzystywana do klejenia okładzin ceramicznych i kamiennych każdego rodzaju. Najwyższe właściwości i parametry kleju sprawiają, że wykorzystując zaprawę trwale przykleimy zarówno lekkie i małe płytki, jak również ciężkie, większych rozmiarów kamienne okładziny – marmurowe, granitowe i inne. Śmig F-60 można bez obaw wykorzystywać do mocowania elementów dekoracyjnych z gipsu, kamienia, cementów, PVC, sztucznych kamieni, konglomeratów i pozostałych materiałów. Z wykorzystaniem Śmig F-60 płytki i reszta okładzin może być trwale przymocowana do niemal każdego rodzaju powierzchni, także tych trudnych jak płyty OSB, beton szczelnie wibrowany i stare okładziny ceramiczne i glazurnicze. Stworzona i zastygnięta warstwa kleju jest niechłonna i odporna na duże różnice temperatur. Z uwagi na korzystne parametry elastyczności, Śmig F-60 można stosować na powierzchnie odkształcające się – np. posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Właściwości mrozoodporne umożliwiają stosowanie zaprawy zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. Używając go na zewnątrz, należy pamiętać o tym, by stosować tylko w miejscach, w których na płytkach nie będzie zalegała woda i wilgoć.

Euromix GX 01 – zaprawa gipsowa stworzona do tworzenia cienkowarstwowych gładzi na całych powierzchniach ścian i sufitów. Może być również wykorzystywana w celu uzupełniania pęknięć i pojedynczych ubytków. Zastosowanie tylko wewnątrz pomieszczeń. Uzyskana gładź jest wyjątkowo gładka i na tle konkurencji wyróżnia się śnieżnobiałym kolorem. Po wyszlifowaniu jest gotowa do malowania albo tapetowania. Długi czas wiązania pozwala na dokładne i łatwe tworzenie gładzi. Starannie opracowana konsystencja zezwala wykorzystywać Euromix GX 01 do wypełniania spoin z wykorzystaniem taśmy zbrojącej pomiędzy płytami gipsowo kartonowymi, a także do uzupełniania spoin w innych gipsowych elementach.

Dolina Nidy gips szpachlowy – marka bardzo dobrze znana na polskim rynku i ciesząca się dużym uznaniem. Pozwala na łatwe tworzenie doskonałej jakości gładzi gipsowych na powierzchniach płaskich i poziomych. Z powodzeniem może być wykorzystywana do uzupełnienia ubytków podczas każdego rodzaju remontów i renowacji. Dodatkowe możliwości to montaż gipsowych elementów prefabrykowanych, oraz aluminiowych narożników i kątowników. Stosowanie ogranicza się do klasycznych mineralnych podłóż – tynków, betonów i płyt G-K. Nie należy stosować na powierzchnie z drewna, metalu i PVC.

Dolina Nidy gips budowlany – produkt powstał z myślą o naprawach sufitów i ścian. Można go stosować do uzupełniania małych i średnich ubytków, również głębokich – np. po kołkach. Chętnie wykorzystywany podczas prac montażowych i instalatorskich – np. instalacji elektrycznych. Rozrobiony we właściwych proporcjach z wodą, będzie doskonały do zapraw oraz tworzenia gipsowych prefabrykatów.

Gips szpachlowy F – jego wykorzystanie obejmuje prace związane ze spoinowaniem płyt G-K z dodatkiem taśm zbrojących, uzupełnianie małych ubytków w gładziach gipsowych oraz maskowanie wkrętów. Gipsu szpachlowego F nie należy stosować na powierzchnie z drewna, metalu i PVC.

Delta gips szpachlowy – przeznaczony do ręcznego spoinowania płyt G-K. W trakcie jego korzystania nie ma potrzeby używania taśm zbrojących, ale tylko wtedy, kiedy płyty mają specjalnie frezowane krawędzie. Pozostałe zastosowanie to uzupełnianie spoin w powierzchniach z płyt jednowarstwowych, oraz użycie w miejscach szczególnie zagrożonych pękaniem – poddasza, narożniki, styki, przegrody i wszelkie łączenia z murami. Może być też wykorzystywany do płyt fazowanych – w tym przypadku korzystnie jest zastosować taśmę zbrojącą.

Alfa tynk gipsowy – lekki tynk maszynowy, zalecany do tworzenia tynków gipsowych na sufitach oraz ścianach. Zalecane używanie w środku pomieszczeń, w których wilgotność nie przekracza normalnych progów – także łazienki i kuchnie. Tynk nadaje się do układania na podłożach ceramicznych, ceglanych wapienno-piaskowych, betonowych zwykłych i komórkowych oraz płytach wiórowo-cementowych. Tynku gipsowego Alfa nie należy stosować na podłoża z metalu, drewna i PVC.

Klej gipsowy T – służy do trwałego mocowania płyt G-K i płyt zespolonych do izolowania termicznego i akustycznego ścian od środka pomieszczeń. Klej bardzo zachowuje bardzo dobrą przyczepność do cegły, pustaków, bloczków i powierzchni ceramicznych, betonowych zwykłych i komórkowych oraz wapienno piaskowych. Kleju gipsowego T nie zaprojektowano z myślą o klejeniu płyt G-K na sufitach. W tym przypadku zalecany montaż powinien odbywać się na ruszcie.