Rodzaje farb

Emulsje akrylowe i lateksowe do wewnątrz – z ich wykorzystaniem możliwe jest stworzenie ładnej i bardzo wytrzymałej powłoki na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Duży wybór żywych i intensywnych kolorów ułatwiaj zrealizowanie swoich mniej lub bardziej odważnych projektów. Wybierając odpowiedni rodzaj emulsji lateksowej, możemy uzyskać powierzchnię, która będzie można zmywać i czyścić, bez obawy o utratę kolorów. Farby szczególnie polecane do intensywnie użytkowanych wnętrz, oraz mieszkań z małymi dziećmi oraz zwierzętami domowymi.

Emulsje lateksowe fasadowe – malowanie elewacji to najłatwiejszy, najszybszy i dający największe możliwości sposób wykończenia powierzchni ścian. Fasadowe emulsje lateksowe oferują wszystko, czego oczekują właściciele domów mieszkalnych i obiektów komercyjnych. Przystępne ceny, duży wybór kolorów, oraz bardzo duża wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych, w tym blaknięcie na skutek długotrwałej ekspozycji na promienie UV.

Emalie – farby emaliowe pozwalają uzyskać bardzo trwałą, grubą i błyszczącą powłokę lakierniczą, cechująca się intensywnym i głębokim kolorem. Używane najczęściej do zabezpieczenia elementów dekoracyjnych z tworzyw sztucznych – np. ram okiennych. Emalie występują również w odmianach przeznaczonych do malowania drewna lub metalu. Nowoczesne emalie nie wymagają już rozcieńczania rozpuszczalnikami, dzięki czemu są o wiele przyjaźniejsze dla zdrowia i środowiska.