Jaka chemia budowlana?

Silikony, uszczelniacze, kleje i pianki montażowe – w naszym sklepie znajdą Państwo kompleksową ofertę na najlepszej jakości chemię budowlaną i sanitarną. Silikony oferowane w kilkunastu różnych rodzajach, niezbędne do uszczelniania połączeń w łazienkach i kuchniach, uszczelniacze elastyczne, oraz klei i pianki montażowe, nieodzowne podczas montażu stolarki okiennej i drzwiowej, a także zabezpieczaniu przejść instalacji przez przegrody. Oferujemy wyłącznie bezpieczne materiały, posiadające wszystkie niezbędne atesty i zezwolenia.

Środki grzybobójcze – na powstawanie grzybów i pleśni najbardziej są narażone pomieszczenia o dużej wilgotności i słabej wentylacji. Również brak izolacji cieplnej, a co za tym idzie, duże różnice temperatur sprzyjają powstawania niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Sprzedawane przez nas środki grzybobójcze stanowią skuteczną i bezpieczną broń, która pomoże raz na zawsze wyeliminować to szkodliwe zjawisko.

Środki impregnujące do drewna – drewno budowlane, szczególnie to wykorzystywane do budowy więźb dachowych, zawsze musi być dokładnie zaimpregnowane. Środki impregnujące do drewna chronią strukturę drewna przed szkodnikami, a także powstawaniem szkodliwych pleśni i grzybów. Oba te czynniki mogłyby doprowadzić do poważnego osłabienia wytrzymałości drewna, a w rezultacie zachwiania stabilności całej konstrukcji dachu i budynku.

Plastyfikatory – zaawansowana chemia budowlana, stosowana produkcji betonu. Plastyfikatory poprawiają wiązanie składników, pozwalają redukować ilość wody potrzebnej do wyprodukowania betonu, a także zwiększają wytrzymałość i wodoodporność zastygniętego betonu. Odpowiednio dobrane plastyfikatory skracają czas wiązania betonu, a tym samym przekładają się na szybsze wykonanie prac i zmniejszenie kosztów robocizny.

Grunty – gruntowanie ścian, murów, posadzek i innych powierzchni to konieczność, jeśli chcemy uzyskać solidną powierzchnię pod malowanie, tapetowania lub klejenie okładzin ceramicznych i kamienny. Grunty w znaczący sposób zwiększają przyczepność do powierzchni, dzięki czemu powłoka wykończenia jest trwalsza i łatwiejsza do wykonania.